Lidé

Markéta Ježková
Markéta Ježková - ředitelka organizace

Po letech, kdy jsem Latu poznávala z pozice administrativní, posléze manažerské, jsem dostala důvěru tu největší. Na návrh odcházející ředitelky Martiny Hazukové s mým jmenováním na pozici ředitelky souhlasilo i předsednictvo. Za léta strávená v Latě jsem částečně poznala neziskovou sféru a lidi, kteří v ní pracují. Všech si velmi vážím, protože svoji práci musí mít rádi, aby ji dělali v podmínkách, které jsou v Česku nastavené. Budu se snažit, aby podmínky v Latě byly pro její zaměstnance a spolupracovníky dobré a aby klienti, kteří se na nás obracejí, měli co nejlepší a nejodbornější podporu. A kde trávím svůj volný čas? Se synem na tenise, s dcerami na tanečních závodech a někdy i s manželem na golfu. Chvíle pro kávu s knížkou se ale také najde.

Mgr. Monika Drahošová
Mgr. Monika Drahošová - manažerka služeb, vedoucí sociální pracovnice

V Latě jsem se kdysi ocitla jako dobrovolník se záměrem získání praxe při studiu sociální pedagogiky. Čaplo mě to natolik, že jsem s Latou zůstala v kontaktu jako externista i po ukončení dobrovolnické činnosti. To už jsem se ale v rámci studia řízení sociálních organizací zajímala o to, jak a v čem posunout Latu zas o krok dál k ještě větší profesionalitě. Jsem moc ráda, že si mě Lata nakonec vybrala a můžu být plnou součástí jejího týmu na pozici manažerky služby a vedoucí sociální pracovnice, protože se můžu podílet na něčem, co žije a má smysl.

A co se mých zálib týče – miluju hudbu a tanec, hraju, zpívám a tančím, jsem požitkář, užívám si dobré jídlo a pití, ráda se dívám na oblohu. Všechno, co dělám, dělám naplno tak, jak mi to mé možnosti v danou chvíli dovolí. Tak hurá do toho!

Anita Buchtová
Anita Buchtová - koordinátorka mentoringových vztahů

Na Latu jsem narazila prostřednictvím webu Neziskovky.cz, kde jsem si hledala nějakou smysluplnou brigádu.

Na první pohled mě zaujal nadpis „Ve dvou se to lépe táhne“, po přečtení inzerátu jsem se okamžitě rozhodla pro dobrovolnictví. Po úvodním výcviku jsem měla smíšené pocity, ale čas ukázal, že šlo o výbornou volbu. Poznala jsem plno skvělých lidí a dozvěděla se spoustu věcí o mezilidských vztazích i o sobě. S dobrovolnictvím se mi loučilo dost těžko, ale pro nedostatek času to bylo nezbytné.

V momentě, kdy jsem se rozhodla změnit zaměstnání, naskytla se možnost navázat na předchozí roky spolupráce. Velmi si vážím možnosti pracovat pro dobrou věc a navíc v týmu kolegů na podobné vlně. Lata je pro mě místem, kde se nezapomíná na to, že každý člověk má svůj osobní příběh, potenciál a pro svůj rozvoj potřebuje pochopení a individuální přístup. Těším se na setkání s novými lidmi, zajímavé zkušenosti a další rozšiřování obzorů.

Ve volném čase nejraději vyrážím na výlety do přírody a pozoruji svět kolem: kamínky na cestě, luční květiny, stromy, nebe.. Lepší relax si nedokážu představit. Dále mě baví vaření a vytváření vlastních receptů. Věnuji se józe, ručním pracem, kreslení, psaní krátkých povídek a hraní na kytaru.

Bc. Magdaléna Řepová

Bc. Magdaléna Řepová – koordinátorka dobrovolníků

S Latou jsem se poprvé setkala, když jsem hledala v seznamu neziskových organizací, kde bych mohla dělat dobrovolnici a program Ve dvou se to lépe táhne mě zaujal, protože nabízí navázání dlouhodobého vztahu mezi dobrovolníkem a klientem, kteří spolu pravidelně aktivně tráví čas. Po úvodním výcviku mi bylo jasné, že jsem vybrala správně, dobrovolničení mě chytlo a nepustilo a to i díky skvělé partě v Latě, jejich nadšení a zapálení pro věc a především díky zodpovědnému přístupu, který jsem z lidí v Latě cítila.
Z nabídky pracovat dál v Latě na pozici koordinátora dobrovolníků jsem měla velikou radost a zároveň to je pro mě i veliká výzva, protože k práci s ohroženou mládeží jsem se zatím dostala „pouze“ přes dobrovolnictví v Latě.
Svůj volný čas ráda trávím zahradničením, čtením, sportem, návštěvou výstav a divadla, cestováním a především dlouhými snídaněmi s dobrou kávou :)

Mgr. Petra Pfaurová DiS.
Mgr. Petra Pfaurová DiS. – koordinátorka programů pro rodiny a poradkyně pro rodiny, administrátorka RK

O Latě jsem se poprvé dozvěděla na Vyšší odborné škole, kde nám ji dvě mladé sympatické slečny představily a nabídly možnost dobrovolnictví. V té době nebyl čas na nic kromě brigád a školy, ale i přesto jsem měla Latu stále v hlavě. Po pár letech, když se v mém programu našla časová skulinka, jsem se zapojila do Laty jako dobrovolnice. Samotnou mě překvapilo jako moc nových zkušeností a dovedností mi dobrovolnictví dalo. A to nejen dobrovolnický vztah, ale i přístup všech pracovníků a komfort, který Lata svým dobrovolníkům poskytuje. Když po více jak roce a půl přišla možnost stát se členkou týmu, tak jsem ani chvilku neváhala. Nyní, kromě skvělé práce, která mě baví, ještě dokončuji studium občanského sektoru na FHS UK a sociální práce na FF UK. A můj volný čas? Ten prakticky neexistuje, protože zároveň musím krotit mnoho dalších vášní, kterými jsou především moji přátelé, EFPE sportovní systémy, cestování a moje krásné bílé autíčko :)

Daniel Patzelt
Daniel Patzelt – koordinátor doučování a koordinátor mentoringových vztahů

O Latě jsem se dozvěděl náhodou, v jednom časopise. Tehdy jsem sháněl dobrovolnictví kvůli přijetí ke studiu psychologie. To jsem ještě nevěděl, že toho pro mě Lata chystá mnohem víc. Pomohla mi nejen k přijetí na FF UK, ale otevřela mi úplně nový svět, svět pomoci a podpory ohrožené mládeži. Jsem rád, že ho teď mohu zkoumat i z pozice koordinátora doučování.

Čas, který nevěnuji studiu, Latě a brigádám, trávím rád sportem nebo s přáteli. Mým dlouholetým "vedlejšákem" je i svět nekomerčního umění. Rád zkouším všechno nové a netradiční, a když si chci odpočinout, většinou sáhnu po knize nebo filmu.

Bc. Tereza Dufková
Bc. Tereza Dufková – poradkyně pro rodiny

O tom, čím se zabývá Lata, vím už od puberty, kdy jsem se porozhlížela po dobrovolnictví. Tenkrát jsem zvolila jinak. Dnes jsem se do Laty dostala po úspěšném výběrovém řízení. Setkala jsem se tu s kolektivem velmi milých lidí a cítím se tu jako doma. Těším se na výzvy, které přináší práce s rodinami, protože je to setkávání nejen s lidmi, jejich příběhy a emocemi, ale také se zamyšlením, co je nejdůležitější pro nás všechny – a to život v rodině a sny a trápení, které jej provází.

Mimo Latu se věnuji své rodině – synovi a kočkám, také pracuji na linkách důvěry a studuji navazující magisterské studium v Olomouci. Pokud se mi poštěstí, ráda si přečtu fyzickou knížku, kouknu na dobrý film nebo si poslechnu audioknihu.

Mgr. Lenka Kohoutková
Mgr. Lenka Kohoutková – poradkyně pro rodiče

LATU jsem poznala po odpovědi na inzerát, kdy jsem hledala smysluplnou práci v týmu, která by mě obohatila jak profesně, tak i lidsky. Jsem ráda , že jsem se rozhodla právě pro LATU, protože má očekávání se plní. Poznala jsem skvělé lidi, kteří ve svou prácí nebo lépe poslání, věří a dělají ho dobře a s láskou.

Mě samotnou baví divadlo, číst, psát, jezdit na kole, lyžích, běžkách. Miluji přírodu a cestování kamkoliv. Nejraději jsem doma za Prahou s rodinou, přáteli a naším psem u příjemného hovoru o životě při dobrém jídle a pití.

Ing.Petra Melingerová
Ing.Petra Melingerová – fundraiserka

Lata je organizací, kterou sleduji dlouhá léta. Sama jsem byla dobrovolníkem a vím, že dobrovolnictví přináší nepopsatelný pocit, který člověka ovlivní na celý život. Proč jsem si vybrala Latu? Hrozně se mi líbí, že jsem potkala velké množství spokojených dobrovolníků a klientů. Spojení profesionality, lehkosti a pokory je pro mě rozhodující faktor.
Moc ráda budu společně s vámi pracovat na tom, aby měla organizace možnost rozšiřovat své aktivity a podporovat mladé lidi v jejich rozvoji a hledání skrytého potenciálu. Ve volném čase jsem se svými adoptovanými psy a spoustou dalších zvířat. Ráda vyjíždím na kole a jsem se svými blízkými.

Bc. Jiří Kroc
Bc. Jiří Kroc - finanční manažer

Když jsem se rozhodl, že bych se chtěl stát dobrovolníkem., začal jsem hledat vhodnou organizaci na webu. Lata mě zaujala zdaleka nejvíc. Oslovila mě hlavně naše cílová skupina, která je neziskovkami v současné době trochu zanedbávaná, ale zároveň si myslím, že práce pro ni je neskutečně důležitá. Můj zájem o dobrovolnictví ale přišel zrovna ve chvíli, kdy v Latě startoval projekt „Profesionálnější organizace“ zaměřený na vybudování systému finančního řízení. Protože přecejenom analýzy jsou mi bližší než práce s mládeží, rozhodl jsem se, že do Laty nastoupím ne jako dobrovolník, ale jako finanční manažer. Práce mě baví nejenom kvůli své různorodosti a možnosti kreativního „vybití se“, ale hlavně proto, že v Latě se sešel skvěle fungující tým lidí a každý den mám pocit, že jsem se posunuli zase o kousek dál.
A teď aspoň něco málo o mně. Pocházím z Vysočiny a do Prahy jsem přijel studovat Vysokou školu ekonomickou. Studentská léta ale netrávím moc tradičně, hned na začátku studia mě zlákala možnost pracovat v bance jako strategický analytik a drží mě to doteď. Volného času tedy moc není. Vždycky si ale najdu čas na sport – tenis, squash, běhání, posilovna a spoustu dalšího. Moje vášeň je pak hlavně cestování všeho druhu – od moře v Karibiku, přes evropské metropole až po Blízký východ. A ještě jedna vášeň, ale upozorňuji, těžko uvěřitelná – studium:).

Pošli SMS ve tvaru DMS LATA na číslo 88 777!
DMS stojí 30 Kč, o.s. Lata obdrží 28,50 Kč.  Více...
Nabízíme Lata Caffé,
ve vybraných kavárnách i pro příjemné chvilky doma
Kde se prodává?

Podporují nás

 • Atlantis centrum
 • Premiera Sweet
 • Kavárna BIO OKO
 • Divoké matky
 • NMS Market Research ČR
 • Friends Coffee House
 • Kaaba
 • Půjčovna lodiček a šlapadel Slovanka
 • Nadace člověk člověku
 • Městská část Praha 14
 • JumpPark PRAHA
 • Nadace Terezy Maxové dětem
 • Comics museum Káji Saudka
 • kino Aero
 • Městská část Praha 12
 • Botanická zahrada Praha
 • OldanyGroup
 • Grévin Praha
 • BEL Foundantion
 • Daruj hadry
 • Městská část Praha 3.
 • Nadace Agrofert
 • TEMPISH sport equipment
 • Nadační fond J&T - hledame rodice
 • DOX Centrum současného umění
 • Neviditelná výstava Praha
 • Bobová dráha Prosek
 • Divadlo v Dlouhé
 • KPMG Česká republika
 • Magistrát hl.m. Prahy
 • W.A.G. minerální paliva,a.s.
 • Chefstarter
 • Městská část Praha 1
 • Kavárna Vypálené Koťátko
 • Minigolf Butovice
 • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
 • Café Charmé
 • NROS-Pomozde dětem
 • Městská část Praha 10
 • Nadace Neziskovky.cz
 • Městská část Praha 13
 • Ateliér Malování kreslení
 • Experimenta Benešov
 • Městská část Praha 11
 • FNNO
 • Městská část Praha 2
 • Aquadream - aquapark Barrandov
 • Ministerstvo vnitra
 • DIY Praha
 • Siemens s.r.o.
 • Ministerstvo práce a sociálních věcí
 • Centrum Tance - Allstar Group s.r.o.
 • Azyl opuštěných zvířat v Libni
 • Městská část Praha 6
 • Caféidoskop
 • Městská část Praha 8
 • Pragulic
 • breAd. & edible labels s.r.o
 • Nadační fond J&T
 • Nadační fond Albert